فروشگاهی برای خرید مطمئن تجهیزات برق‌صنعتی می‌خواهید؟ کلیک کنید
آکادمی تسلا کالا

دستگاه کاهش مصرف برق چیست؟ ( بر مبنای خازن جبرانساز)

دستگاه کاهش مصرف برق چیست؟ ( بر مبنای خازن جبرانساز)

دستگاه کاهش مصرف برق یا دستگاه کاهش مصرف برق کولرگازی یا دستگاه کاهش مصرف برق ماینرها: آیا این‌چنین دستگاهی وجود خارجی دارد؟ کاهش مصرف برق به چه صورت ممکن می‌شود؟ آیا کاهش مصرف برق به صورت قانونی امکان‌پذیر است؟ در این مقاله به بررسی سوالات بالا می‌پردازیم.

دستگاه کاهش مصرف برق کولرگازی متشکل از خازن‌های جبرانساز به این صورت عمل می‌کند که بخشی از مصرف کولر گازی شما بجای تامین از طریق شبکه برق یا کنتور برق منزل از طریق خازن‌های جبران ساز توان راکتیو دستگاه کاهش مصرف برق تامین می‌ گردد و به همین جهت برق کمتری از شبکه شما دریافت می‌گردد و به مراتب هزینه شما در قبض برق کاهش می‌یابد.

در صورتی که در منزل یا مغازه خود مصرف کننده‌هایی مثل کولر گازی، چیلر ساختمان، آسانسور و یا سایر مصرف کننده‌های سلفی استفاده می‌کنید مطمین باشید که این دستگاه مانند قلک می‌ماند و پس از چند ماه هزینه ای را که بابت تهیه دستگاه پرداخت کردید می‌توانید از محل کاهش هزینه قبض برق مجددا به دست بیاورید.

  
خرید دستگاه کاهنده مصرف‌ برق
 

 

آیا کاهش هزینه برق قانونی است؟

بله این دستگاه با توجه به اینکه بعد از کنتور نصب می‌گردد و به صورت کاملا علمی‌با استفاده از خازن گذاری و جبران توان راکتیو مصرف برق شما را کاهش می‌دهد کاملا قانونی است.

دستگاه کاهش مصرف برق چگونه عمل می‌کند؟

در این که خازن گذاری ، به سان یک نیروگاه کوچک در کنار مصرف کننده‌ها ، توان راکتیو را تامین می‌کند هیچ شکی نیست و بدیهی است که این امر هم موجب کاهش و به صفر رساندن مقدار توان راکتیو دریافتی از شبکه برق می‌گردد و همین هم باعث صفر شدن جریمه و ضریب بدی و یه اصطلاح زیان در قبض‌های دیماندی است ، این مورد می‌تواند مربوط به یک مجموعه بزرگ پتروشیمی‌با جریمه ماهیانه بالغ بر یک میلیارد تومان باشد و یا مختص به یک کارگاه کوچک یا مجتمع مسکونی با جریمه ماهیانه مابین 500 هزار تومان تا 1 میلیون تومان باشد و در هر حالت بانک خازنی متناسب با بررسی مهندسین مربوطه طراحی و ارائه می‌گردد.

اما نکته مهم این است که خازن گذاری بر برق مصرفی منازل هم تاثیر دارد چون خواه ناخواه منازل هم مصرف توان راکتیو دارند و کوسینوس فی پایین میباشد، حتی اگر جزئی ترین مصرف کننده‌ها را هم با اندازه گیری ضریب توان ، مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که در بهترین شرایط با عدد یک فاصله دارد و این امر بدان معناست که حتی اگر کنتور برق، توان راکتیو را محاسبه و مبلغ آن را اعمال نکند اما چون در جریان ظاهری خود را به نحوی نمایان می‌کند موجب افزایش مصرف کل مجموعه می‌شود، بنابراین با اعمال خازن گذاری هوشمند، اگر بتوان هر لحظه ضریب توان را نزدیک به عدد یک رساند بدان معناست که در کمترین حالت می‌توان حدود 10 درصد تا 35 درصد کاهش مصرف جریان ظاهری را در نظر گرفت بنابراین به طور متوسط با در نظر گرفتن شرایط حال حاضر شبکه برق ایران، می‌توان با دستگاه‌های بانک خازنی هوشمند، به طور مداوم ضریب توان یک مجموعه تک‌فاز و  سه‌فاز را بالا نگه داشت و کاهش  برق مصرفی را تضمین نمود.

 

نحوه انتخاب دستگاه مناسب برای کاهش مصرف برق منزل یا مغازه شما بر مبنای خازن جبرانساز؟

برای انتخاب دستگاه مناسب:

 

آنالیز برق مجموعه با نصب دستگاه پاور آنالایزر و ارائه گزارش

بررسی نوع بارهای مصرفی و تحلیل مقدار خازن مورد نیاز

بررسی پارامترها از روی قبض برق ارسالی

در صورت نیاز می‌توانید به راحتی با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۲۶۱۲۶ و ۰۹۱۹۸۲۹۷۷۳۴ در ارتباط باشید تا برای شما دستگاه مناسب را پیشنهاد دهیم و به صورت تضمینی قبض برقتان را کاهش دهید.

  
خرید دستگاه کاهنده مصرف‌ برق
 
  • با احترام در مصارف خانگی از کنتورهای اهمی استفاده میشود و مصرف راکتیو اندازه گیری نمی شود

    • سلام بله حق با شماست مصرف راکتیو اندازه گیری نمی شود اما کنتور اهمی نیست و توان ظاهری را اندازه گیری می کند و با نصب بانک خازنی از آنجا که توان راکتیو صفر می شود پس توان ظاهری کاهش می بابد و مشترک هزینه کمتری بابت قبض برق پرداخت می کند این مورد به صورت عملی تست شده است.

    • میزان کاهش مصرف برق ماینر ها با این دستگاه های کاهنده کمتر از ۱۰ درصد است و دلیل آن ساخت بهینه ماینر ها توسط سازنده است.

  • خوب ای خیلی خوبه فقط تریقیه نصب این دستگاه رو آموزش بدین چون من که برای مشتری می خام نصب کنم می مونم چه کنم و اینکه نمایشگری روی این دستگاه قرار ندادین که مشتری فرایند را با چشمان خود ببینه واینکه یک کلید قطع کن نداره خودتون میدونین که اگر مصرف برق نباشه خود این دستگاه مصرف کننده هست این مورد هم بگین ممنون میشم

    • مهندس عزیز نصب دستگاه بسیار ساده است که به صورت تلفنی راهنمایی و مشاوره کافی رو خواهیم داشت. در رابطه با سوال دومتون این دستگاه به صورت اتوماتیک عمل می کند یعنی با کاهش مصرف برق خازن ها به صورت اتوماتیک از مدار خارج می شود. در مورد کلید هم این دستگاه یک فیوز اصلی دارد که با قطع اون می تونید تاثیر عملکرد دستگاه رو مشاهده کنید.