آکادمی تسلا کالا
کاهش مصرف برق

دستگاه کاهش مصرف برق چیست؟

نمونه اجرا شده نصب دستگاه کاهنده مصرف برق

کاهش مصرف برق را پس از نصب این دستگاه در یکی از لبنیات فروشی‌های شهر تهران، در یک دوره ی یک ساله، مشاهده می‌کنید. برق مصرفی پس از یک سال به  ۴۶۶۶ kwh رسیده است . و در همین راستا هزینه ی پرداختی هم کاهش یافته است.

قبض برق تیر ماه 98

و این مقدا مصرفی در خرداد ماه ، سال گذشته  ۶۰۵۴ kwh بوده است.

 

قبض برق مصرفی در خرداد 97
قبض برق مصرفی در خرداد ۹۷

دستگاه کاهش مصرف برق یا دستگاه کاهش مصرف برق کولرگازی یا دستگاه کاهش مصرف برق ماینرها: آیا این‌چنین دستگاهی وجود خارجی دارد؟ کاهش مصرف برق به چه صورت ممکن می‌شود؟ آیا کاهش مصرف برق به صورت قانونی امکان‌پذیر است؟ در این مقاله به بررسی سوالات بالا می‌پردازیم.

دستگاه کاهش مصرف برق کولرگازی متشکل از خازن‌های جبرانساز به این صورت عمل می‌کند که بخشی از مصرف کولر گازی شما بجای تامین از طریق شبکه برق یا کنتور برق منزل از طریق خازن‌های جبران ساز توان راکتیو دستگاه کاهش مصرف برق تامین می‌ گردد و به همین جهت برق کمتری از شبکه شما دریافت می‌گردد و به مراتب هزینه شما در قبض برق کاهش می‌یابد.

در صورتی که در منزل یا مغازه خود مصرف کننده‌هایی مثل کولر گازی، چیلر ساختمان،  آسانسور و یا سایر مصرف کننده‌های سلفی استفاده می‌کنید مطمين باشید که این دستگاه مانند قلک می‌ماند و پس از چند ماه هزینه ای را که بابت تهیه دستگاه پرداخت کردید می‌توانید از محل کاهش هزینه قبض برق مجددا به دست بیاورید.

  
خرید دستگاه کاهنده مصرف‌ برق
 

آیا کاهش مصرف برق تضمینی است؟

دستگاه‌های کاهنده مصرف‌ برق در تسلاکالا دارای دو مورد ضمانت هستند. اول ضمانت عودت وجه درصورت عدم کاهش حداقل ۲۰ درصدی مصرف برق که در این ضمانت هزینه را تماما به شما عودت می‌دهیم  و دوم ضمانت دو ساله عملکرد دستگاه کاهنده مصرف برق، به این معنی که به مدت دو سال تمامی‌اجزای دستگاه دارای گارانتی تعویض می‌باشند.

آیا کاهش هزینه برق قانونی است؟

بله این دستگاه با توجه به اینکه بعد از کنتور نصب می‌گردد و به صورت کاملا علمی‌با استفاده از خازن گذاری و جبران توان راکتیو مصرف برق شما را کاهش می‌دهد کاملا قانونی است.

دستگاه کاهش مصرف برق چگونه عمل می‌کند؟

در این که خازن گذاری ، به سان یک نیروگاه کوچک در کنار مصرف کننده‌ها ، توان راکتیو را تامین می‌کند هیچ شکی نیست و بدیهی است که این امر هم موجب کاهش و به صفر رساندن مقدار توان راکتیو دریافتی از شبکه برق می‌گردد و همین هم باعث صفر شدن جریمه و ضریب بدی و یه اصطلاح زیان در قبض‌های دیماندی است ، این مورد می‌تواند مربوط به یک مجموعه بزرگ پتروشیمی‌با جریمه ماهیانه بالغ بر یک میلیارد تومان باشد و یا مختص به یک کارگاه کوچک یا مجتمع مسکونی با جریمه ماهیانه مابین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان باشد و در هر حالت بانک خازنی متناسب با بررسی مهندسین مربوطه طراحی و ارائه می‌گردد.

اما نکته مهم این است که خازن گذاری تنها تاثیر بر قبض‌های برق دیماندی (که در آنها توان راکتیو محاسبه می‌شود) ندارد، بلکه بر تمامی‌مصرف کننده‌ها تاثیر دارد علت این امر نیز پایین بودن سطح ضریب توان (کوسینوس فی) شبکه در تمامی‌مقاطع می‌باشد و حتی اگر جزئی ترین مصرف کننده‌ها را هم با اندازه گیری ضریب توان ، مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که در بهترین شرایط با عدد یک فاصله دارد و این امر بدان معناست که حتی اگر کنتور برق، توان راکتیو را محاسبه و مبلغ آن را اعمال نکند اما چون در جریان ظاهری خود را به نحوی نمایان می‌کند موجب افزایش مصرف کل مجموعه می‌شود، بنابراین با اعمال خازن گذاری هوشمند، اگر بتوان هر لحظه ضریب توان را نزدیک به عدد یک رساند بدان معناست که در کمترین حالت می‌توان حداقل ۲۰ درصد کاهش هزینه را در نظر گرفت بنابراین به طور متوسط با در نظر گرفتن شرایط حال حاضر شبکه برق ایران، می‌توان با دستگاه‌های بانک خازنی هوشمند، به طور مداوم ضریب توان یک مجموعه تک‌فاز و  سه‌فاز را بالا نگه داشت و کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی هزینه برق مصرفی را تضمین نمود.

 

نحوه انتخاب دستگاه مناسب برای کاهش مصرف برق منزل یا مغازه شما؟

برای انتخاب دستگاه مناسب برای مغازه یا محل کار شما به دو مولفه باید دقت کنید:

۱- آمپر قراردادی قبض برق شما یا همان فاز آمپر که در تصویر زیر مشخص شده است.

۲- فیوز برق ورودی ساختمان که در کنتور برق به صورت پیش فرض برابر با فاز آمپر قراردادی می‌باشد اما در مواردی به مقداری بیش از این به دلیل مصرف بالا تغییر داده می‌‌شود.

با توجه به بیشترین مقدار از دوعدد بالا و اینکه کنتور شما تک فاز یا سه فاز می‌باشد به راحتی می‌توانید دستگاه مورد نیاز خود را در لیست زیر تهیه فرمایید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید به راحتی با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۲۶۱۲۶ و ۰۹۱۰۱۵۹۴۹۳۳ در ارتباط باشید تا برای شما دستگاه مناسب را پیشنهاد دهیم و به صورت تضمینی قبض برقتان را تا ۲۰ درصد کاهش دهید.

  
خرید دستگاه کاهنده مصرف‌ برق
 
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
.

تسلا کالا

در آکادمی تسلا کالا مقالات آموزشی در زمینه های اصلاح ضریب قدرت و انواع خازن های فشار ضعیف ، متوسط و قوی را می توانید مطالعه کنید. هدف ما از این آموزش ها انتقال تجربیاتمان به مهندسین و همچنین کمک به استفاده ی درست تر و بهینه تر از ظرفیت شبکه ی انتقال برق می باشد.

2 نظر

  • با احترام در مصارف خانگی از کنتورهای اهمی استفاده میشود و مصرف راکتیو اندازه گیری نمی شود

    • سلام بله حق با شماست مصرف راکتیو اندازه گیری نمی شود اما کنتور اهمی نیست و توان ظاهری را اندازه گیری می کند و با نصب بانک خازنی از آنجا که توان راکتیو صفر می شود پس توان ظاهری کاهش می بابد و مشترک هزینه کمتری بابت قبض برق پرداخت می کند این مورد به صورت عملی تست شده است.

  • فروشگاه انواع تجهیزات بانک خازنی و کلید کنتاکتوردیدن
/* ]]> */