آکادمی تسلا کالا
فیوز و کابل بانک خازنی
فیوز و کابل بانک خازنی

انتخاب کابل و فیوز برای پله های بانک خازنی به چه صورت انجام می شود؟

انتخاب کابل و فیوز بانک خازنی به چه صورت انجام می‌شود؟ برای اینکه از تحمل عایقی،جریانی و ولتاژی کابل ورودی خازن و همچنین حفاظت مناسب فیوز مطمئن باشیم ، چه مواردی را باید رعایت کنیم ؟ کدام استانداردها راه حل مناسب را ارائه کرده اند؟

کابل و فیوز بانک خازنی

کابل ورودی پله‌های بانک خازنی

براي اجراي عمليات نصب بايستي مقررات VDE 0100 و VDE 0105 و توصيه‌هاي عمومي وزارت نيرو و مقررات داخلي شرکت اجرا شوند. طبق بخش ۴۱ – VDE 0560 واحدهاي خازني بايد حداقل براي جريان دائمي معادل ۱٫۳ جريان نامي مناسب باشد. جرياني كه براي ولتاژ نامي با فرم سينوسي و فركانس نامي محاسبه مي‌گردد، با در نظر گرفتن تلرانس خازني ۱/۱ مي‌تواند به حداكثر جريان مجاز تا ۱٫۳۸  برسد و همچنین در مواردی هم ۱٫۱ برابر نوسانات ولتاژ شبکه و تلزانس فرکانس هم باید رعایت گردد. اين بار اضافي و همچنين جريان ضربه‌اي خازن‌ها هنگام انتخاب فيوزها و مقاطع كابل‌ها بايستي در نظر گرفته شود.

در ستون سطح مقطع کابل‌ها  عدد اول  تعداد فاز‌ها و ارت است که در جریانهای بالاتر به جای ۴ از عدد ۳ استفاده شده و سطح مقطع ارت بعد از ممیز آمده است.

نوع کابل هم بسته به شرایط میتواند حالتهای مختلفی را شامل شود که در ادامه چند مورد آن ارائه شده است:

NYM: کابل سبک با روکش پلاستيکي، NYY: کابل با روکش پلاستيکي، NYCY: کابل با روکش پلاستيکي و‌هادي هم‌مرکز، NYCYW: کابل با روکش پلاستيکي و‌هادي هم‌مرکز موجي، H05VV-F: کابل انعطاف پذير معمولي با روکش لاستيکي، H07RN-F: کابل انعطاف‌پذير سنگين با روکش لاستيکي

 

فیوز بانک خازنی

برای انتخاب فیوز نیز در کنار جریان نامی‌باید قدرت قطع را در نظر داشته باشیم، انواع فیوز نظیر کاردی(کتابی یا چاقویی) و یا سیلندری بسته به شرایط تابلو ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مواردی هم از کلید‌های کمپکت با رعایت جریان‌های مذکور استفاده میگردد.

برای مطالعه سایر موارد در خصوص حفاظت‌های ویژه انواع بانک خازنی دعوت می‌کنیم که سایر مطالب سایت را از طریق این لینک مطالعه فرمایید.

 

فیوز و کابل بانک خازنی

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
.

تسلا کالا

در آکادمی تسلا کالا مقالات آموزشی در زمینه های اصلاح ضریب قدرت و انواع خازن های فشار ضعیف ، متوسط و قوی را می توانید مطالعه کنید. هدف ما از این آموزش ها انتقال تجربیاتمان به مهندسین و همچنین کمک به استفاده ی درست تر و بهینه تر از ظرفیت شبکه ی انتقال برق می باشد.

اضافه کردن نظر

  • فروشگاه انواع تجهیزات بانک خازنی و کلید کنتاکتوردیدن
/* ]]> */